Aktualności

powrót
news
10.03.2026

Cyberbezpieczeństwo i przeciwdziałanie dezinformacji w zdrowiu jako filar bezpieczeństwa narodowego

Zapraszamy do obejrzenia trzeciego panelu: Cyberbezpieczeństwo i przeciwdziałanie dezinformacji w zdrowiu jako filar bezpieczeństwa narodowego, który odbył się podczas konferencji Zdrowie żołnierza – wyzwanie bezpiecznej przyszłości 5 marca 2026 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Podczas panelu zaproszeni goście rozmawiali o: dezinformacji jako narzędziu wojny hybrydowej, atakach na system ochrony zdrowia jako zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego, priorytetach ochrony, danych zdrowotnych, gotowości kryzysowej, wymuszeniach i ransomware.

 

W panelu który prowadził Mariusz Gierej, rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego – Państwowego Instytutu Badawczego wzięli udział:

  • prof. dr hab. n. med. Maciej Banach – członek Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Spraw Społecznych, kierownik Zakładu Kardiologii Prewencyjnej i Lipidologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  • gen. bryg. Krzysztof Bondaryk – dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa MSWiA, były doradca ministra obrony narodowej ds. cyberbezpieczeństwa, były dyrektor Narodowego Centrum Kryptologii MON
  • płk dr inż. Piotr Murawski – kierownik Oddziału Teleinformatyki, Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy
  • płk dr hab. inż. Andrzej Soboń – dziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, Akademia Sztuki Wojennej