Ochrona zdrowia żołnierzy w praktyce – promocja zdrowia, profilaktyka, diagnostyka i bezpieczeństwo lekowe
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego panelu: Ochrona zdrowia żołnierzy w praktyce – promocja zdrowia, profilaktyka, diagnostyka i bezpieczeństwo lekowe, który odbył się podczas konferencji Zdrowie żołnierza – wyzwanie bezpiecznej przyszłości 5 marca 2026 r. w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Podczas panelu zaproszeni goście rozmawiali o: profilaktyce, szczepieniach, warunkach sanitarnoepidemiologicznych, wczesnym wykrywaniu ognisk zakażeń, diagnostyce i leczeniu w realiach wojskowych, edukacji zdrowotnej w wojsku.
W panelu, który prowadził dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA wzięli udział:
Krzysztof Kopeć – prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego – Krajowi Producenci Leków
lek. Krzysztof Łanda – przedsiębiorca i urzędnik państwowy, w latach 2015 – 2017 podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec – kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii, Gdański Uniwersytet Medyczny, pełnomocnik zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego do współpracy z Ministerstwem Zdrowia i parlamentem, członek Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Spraw Społecznych
płk lek. mgr farm. Tadeusz Nierebiński – Główny Inspektor Sanitarny Wojska Polskiego
Łukasz Pietrzak – Główny Inspektor Farmaceutyczny, ratownik medyczny pola walki
Irena Rej – prezes zarządu Izby Gospodarczej „Farmacja Polska”
dr n. med. Michał Sutkowski – specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, członek Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Spraw Społecznych