Będzie to już VI edycja, odbywająca się w ramach zainicjowanego w 2019 roku cyklu pod tytułem “The Best Way to Predict the Future is to Create it” organizowanego przez Fundację Kulskich we współpracy z Instytutem Rozwoju Spraw Społecznych oraz Agencją Badań Medycznych.
Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2022 roku przyjmie formułę hybrydową. Transmisję w dniu wydarzenia będzie można śledzić na profilu Fundacji Kulskich: https://www.facebook.com/events/1322430168245220?ref=newsfeed oraz na dedykowanej platformie online: https://webinar.webbi.pl/Odpornyistabilnysystem/
hasło uczestników: odporny2022
W przypadku chęci uczestnictwa w konferencji osobiście RSVP na maila a.przepiorka@irss.org.pl
IDEA KONFERENCJI
24 lutego cały demokratyczny świat stanął przed największym wyzwaniem od dekad. Po czterech falach COVID-19, na skutek ataku Federacji Rosyjskiej na niepodległą, suwerenną Ukrainę, obok kryzysu pandemicznego, w Polsce, codziennie mierzymy się również z konsekwencjami wojny w wymiarze humanitarnym.
W obliczu kumulacji pandemii oraz największego konfliktu zbrojnego na naszym kontynencie w XXI wieku, zarówno Polska jak i Europa muszą odpowiedzieć na wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego i dostępem do leczenia – nie tylko własnych obywateli, ale również stale rosnącej grupy uchodźców z Ukrainy.
To między innymi poszukiwaniom potencjalnych rozwiązań obecnych kryzysów poświęcona będzie Konferencja Odporny i stabilny system ochrony zdrowia – bezpieczeństwo zdrowotne w dobie kryzysów”, organizowana przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych oraz Fundację Kulskich.
Podczas pięciu paneli w dyskusję zaangażowani będą przedstawiciele administracji państwowej oraz eksperci medyczni i systemowi.
AGENDA WYDARZENIA:
godz. 08:30-09:00 REJESTRACJA
godz. 09:00-09:30 OTWARCIE KONFERENCJI
godz. 09:30-11:00 PANEL I: Bezpieczeństwo lekowe Polski oraz bezpieczeństwo w zaopatrywaniu w wyroby medyczne w dobie konfliktu militarnego w Ukrainie i pandemii COVID-19 – jak zabezpieczyć potrzeby w obliczu kumulacji kryzysów i zagrożeń?
godz. 11:15-12:45 PANEL II: Bezpieczeństwo zdrowotne w aspekcie dostępności do świadczeń – jak zaspokoić potrzeby zdrowotne pacjentów?
godz. 13:00-14:30 PANEL III: Bezpieczeństwo zdrowotne w chorobach sercowo-naczyniowych, metabolicznych i autoimmunologicznych
godz. 14:50-15:00 PRZEMÓWIENIE: Rola społeczeństwa obywatelskiego w czasach kryzysów
godz.15:00-16:30 ROUNDTABLE: Współczesne wyzwania w onkologii i hematologii – polska i europejska strategia walki z rakiem
godz. 16:45-18:00 ROUNDTABLE: Wyzwania w zakresie opieki i leczenia pacjentów z chorobami rzadkimi
Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Wicepremier Piotr Gliński, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, Komitet do Spraw Pożytku Publicznego, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Instytut Studiów Wschodnich.
—————————————————————————————————–
Konferencja jest współorganizowana z Fundacją Kulskich i sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
——————————————————————————————————
Zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji.